AV. ÖMER AÇIKEL

SARIKAYA Belediye BAŞKANI

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel 

Sarıkaya ilçesi Selimli Köyü nüfusuna kayıtlı olan Av. Ömer Açıkel, 1980 yılında Yozgat’ta doğdu. Sırasıyla Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirdi. 2004 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Ömer Açıkel, 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanı seçildi ve devamında MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi seçildi. 30 Mart 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Sarıkaya Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Açıkel 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde de yeniden Sarıkaya Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli olan Av. Ömer Açıkel Önder Alp ve Mehmet Tuğşad adlı iki çocuk babasıdır.

MOBİL UYGULAMA İLE BELEDİYE HİZMETLERİ CEPTE

Mobil Uygulama İle Belediye Hizmetleri Cepte

Sarıkaya Belediyesi’nin belediyecilik hizmetlerinin sunumu ve vatandaşın hizmetlere daha kolay erişiminin sağlanması amacıyla Sarıkaya Belediyesi mobil uygulaması hayata geçirildi.

Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Sarıkaya Belediyesi olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, “Sarıkayalı hemşerilerimize layık oldukları şekilde, en yüksek standartlarda hizmetlerimizi ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hizmetlerimizi gerçekleştirirken teknolojinin tüm imkânlarını da kullanıyoruz. Yeni geliştirdiğimiz bu uygulama, Sarıkaya Belediyesi hizmetlerine mobil cihazlardan ulaşabileceğiniz resmi bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde vatandaşlarımız; Belediye haberlerine, duyurulara ve ihale ilanlarına varıncaya dek daha birçok faydalı bilgiye cep telefonlarından ve mobil cihazlılarından erişim sağlayabilecek. Ayrıca meclis kararlarına ve kültür-sanat faaliyetlerimize de bu uygulamadan ulaşılabilecek” dedi.

Android ve İOS işletim sistemine sahip telefonlar için aktif olan uygulamayı dileyenler Apple App Store ve Google Play Store’dan mobil cihazlarına indirebilecek.